GÜNCEL

2018 Model Volkswagen Polo GTI Özellikleri

2018 VW Polo GTI

Dünyanın en çok satan araçlarından biri olan Volkswagen Polo, 2018 model aracıyla gönülleri fethetmeye geliyor. 2018 model aracıyla Polo, aynı dönemde piyasaya çıkacak olan VW, Ford Carnival ST, Mini Cooper S ve Renaultsport Clio ile karşı karşıya gelecek.

Yeni tarz sitili ile karşımıza çıkan ve gençler tarafından oldukça fazla tercih edilen bu araç bu yılda beklentileri karşılayacağı gibi farklı özellikleri ile de karşımıza geliyor.

2018 Volkswagen Polo GTI Özellikleri

2018 VW Polo GTI Yan Görünüş

Yeni Polo GTI, geleneksel çizgileri koruyor. Bunun yanı sıra da Volkswagen Tiguan modelinden örnek alınan yeni ön ızgara kısmının yanı sıra yeniden tasarlanan sis farları ve ön kısmın alt tamponu da yeni farklılıklar. Ekstra olarak diyebileceğimiz eski modellere nazaran sportif görünümden daha uzak bir hava veriyor.

17 inç jant ve isteğe bağlı 18 inç jant ile değiştirilme imkanı ile birlikte çift egzoz çıkışı da modifiye severlerin favorisi olacak.

2018 VW Polo GTI İç Tasarım

2018 VW Polo GTI İç Tasarım

Eski sınırlar bu versiyonda da korunsa da birkaç ufak değişiklik bulunuyor. Geniş koltuklar, büyük bilgi dijital ekranı gibi özellikle bulunuyor. Bunun yanı sıra da 351 litre hacme sahip bagajı ile de dikkat çekiyor. Bir önceki versiyonun 280 litre olduğunu düşününce bu değişim önemli gibi duruyor.

Klima çıkış kapakları, sportif koltuk modelleri ile deri direksiyon üzeri vurgular öne çıkan başlıklar diyebiliriz. Standart aydınlatma sistemi devam ederken, ekstra olarak özel tasarlanmış manuel vites topuzu da önemli bir ayrıntı.

2018 VW Polo GTI Donanım Gücü

2018 VW Polo GTI Ön Görünüm

2018 model Volkswagen Polo GTI, turbo 2.0 motorunun yanı sıra 100 kilometreye 7 saniye de çıkması da ayrı bir özelliği. Alternatif olarak sunulan otomatik 7 vites ve manuel altı vites seçenekleri bulunuyor. Eski modellere göre daha düşük süspansiyon ve spor şasisi kullanılmış. Yine ekstra olarak isteğe göre daha alçak yükseklik için Spor seçeneği bulunacak.

2018 VW Polo GTI Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yeni Polo için henüz bir fiyat belirtilmedi. Ancak ortalama 19 bin euro gibi bir fiyat bekleniyor. Aracın çıkış tarihi ise Mayıs 2018 gibi görünüyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir