GÜNCEL

2018 SEAT Arona Özellikleri

Seat Arona 2018

Uzun zamandır beklenen SEAT Arona 2018, beklentileri karşılayacak gibi duruyor. Arona Compact SUV modeli ile Renault Capture, Nissan Juke gibi rakiplerine karşı güçlü bir savaş verecek.

İspanyol boğası SEAT, Leon modeliyle dünyada büyük sükse yaratmıştı. Nitekim bu aracıyla da SUV piyasasına giriyor ve bu konuda da ne yapacağı çok merak ediliyor.

2018 SEAT Arona Tasarım

SEAT Arona, yapı olarak İbiza’yı andırmakla beraber aynı zaman üçgen farları, turbolu motoru gibi etkenler ile karşımıza çıkıyor. Arka görünüşte yer alan farlar ile uyuşan brakeligtlar, diğer taraftan karoserin yardımcısı olması nedeniyle de ekstra bir hava katıyor.

2018 SEAT Arona İç Tasarım

Seat Arona 2018 İç Tasarım

2018 SEAT Arona, iç tasarımda da spor görünümü korumaya devam ediyor. Duyarlı kontrol menüleri, işlevleri kontrol için kullanışlı kısayol tuşları, ana dokunmatik ekran gibi seçenekleri de ayrı bir hava katıyor. Bu sistem aynı zamanda da Mirrorlink, Apple CarPlay and Android Auto desteklemesi de ayrı bir özelliği.

2018 SEAT Arona Donanım Gücü

2018 Seat Arona Dış Görünüş

SEAT Arona, yapı olarak SEAT İbiza’yı andırıyor. Ekstra olarak da motoru da İbiza ile benzerlik gösteriyor. Giriş seviyesi otomobiller için tercih edilen 95hp 1.0 turbo üç silindirli motoru, 115 hp ve 150hp 1.5 litrelik motoru ile karşımıza çıkıyor.

Dizel tercih edenler için 95hp yada 115hp 1.6 litre motoru ayrı bir alternatif. Bunun yanı sıra otomatik 7 vitesli ikiz kavrama isteğe bağlı olarak gelecek. Bu da oldukça önemli bir ayrıntı olarak karşımızda.

2018 SEAT Arona Çıkış Tarihi ve Fiyatı

SEAT Arona 2018, Kasım ayında piyasaya sürülmeye başladı. Erken satış olarak Kasım ayında karşımıza çıksa da 2018 yılının ilk aylarında piyasaya sürülmeye başlanacak. 2018 SEAT Arona fiyatı ortalama olarak 15000£ karşımızda.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir