GÜNCEL

2019 Audi A1 Sportback

Audi’nin beklenen modellerinden biri daha tanıtıldı. Geçtimiz günlerde tanıtılan, Audi ailesinin en üstünde konumlandırılan Q8’den sonra ailenin en ufağı A1 yeni jenerasyonu ile görücüye çıktı.

Sadece 4,03 metre uzunluğunda, 1,74 metre genişliğinde ve 1,40 metre boyu ile sınıfının standartlarını yakalıyor. Selefine kıyasla bagaj hacmi de genişleyen yeni jenerasyon A1, eski modelden 65 litre daha fazla hacme sahip. Bagaj hacmi 334 litreye çıkarırken koltuklar yatırıldığında bu alan 1098 litreye ulaşıyor.

Standart olarak gelen 15 inç jantların yanı sıra, 16 ve 17 inçlik opsiyonlara sahip jantlar da bir hayli çekici görünüyor. 17 inçlik opsiyon sadece donanım seçeneklerinin tepesinde oturan S Line’da mevcut iken, siyah ve platin grisi renklerde satın alınabiliyor.

İkinci nesil A1’in giriş versiyonu 3 silindirli TFSI motor 96 beygir gücü üretebiliyor. Öte yandan en üst seçenek olan turbo şarjlı 1.4 litrelik motor 202 beygir gücü sağlayabiliyor. 3 silindirli ünite 6 ileri vitesli manuel ya da S-tronic DCT şanzıman ile satın alınabilirken, en üst seçenek olan turbo şarjlı motor sadece S-tronic şanzımana sahip olacak.

Performans, Audi’nin A1 için kurduğu denklemin sadece bir parçası. Audi’nin Sanal Kokpit sistemine geçiş yapan A1, kendisinden daha geniş A8’e oldukça benzemiş. Standart olarak 8.8 inçlik MMI Touch bilgi eğlence sistemi 10.1 inçe kadar büyütülebiliyor. A1 ayrıca şerit kontrol sistemi, çarpışma uyarı sistemi, otomatik acil fren ve adaptif cruise kontrol gibi güvenlik donanımlarına da kavuşmuş.

Yeni Audi A1 2018 yılının sonuna doğru satışa çıkacak.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir