GÜNCEL

2019 SEAT Leon Özellikleri

2019 SEAT Leon

İspanyol araç firması SEAT, önümüzdeki 18 ay içerisinde 6 farklı modeliyle karşımıza çıkacak. Bu araçlardan bazılarını sizler için incelemiştik. Bu araçlara ait linkleri aşağıda bulabilirsiniz. Diğer yandan da 2019 model SEAT Leon beklentileri karşılayacak gibi duruyor.

Ufak dokunuşların yer aldığı yeni Leon, iç tasarımında da ufak dokunuşlar ile karşımıza çıkıyor. Standart Leon dışında Cupra ve FR modelleri de gelecek olan aracın dokunmatik ekranının yanı sıra da sportif dokunuşları ön planda.

2019 SEAT Leon Özellikleri

2019 SEAT Leon

2019 SEAT Leon hakkında bilgiler gelmeye devam ettikçe aracın özellikleri göz kamaştırır bir hal alıyor. Bildiğimiz Leon’dan çok da farklı olmayan ancak ufak tefek dokunuşlar ile karşımıza çıkan araç gittikçe Volkswagen Golf ile kapışır oldu. Ön tarafta alt ve üst ızgaralar yani hava menfezleri araca ayrı bir hava katmış durumda. İncelen lastik boyutları da bir başka özellikle. Cupra ve FR modellerine göre daha küçük egzoz boruları bulunuyor.

2019 SEAT Leon İç Tasarım

2019 Seat Leon İç Tasarım

Mevcut Leon ile benzer olan iç tasarım, birkaç ufak değişiklik ile karşımıza çıkıyor. Tam anlamıyla sportifleşmeye başlayan iç tasarım günümüze de ayak uyduruyor. Diğer taraftan da dokunmatik ekran bulunması da kullanıcıya avantaj sağlıyor ve araca yeni bir özellik katıyor.

2019 SEAT Leon Motor ve Donanım

2019 SEAT Leon Arka Görünüm

1.0, 1.5 benzin ve 1.6 dizel motor seçenekleri ile gelecek olan Leon, ayrıca 2.0 litre motor gelip gelmeyeceği konusunda da net bir bilgi yok. Ayrıca 1.8 litrelik modelin de istenilen etkiyi yaratmaması nedeniyle 2019 yılında olmayacak diyebiliriz. Diğer taraftan da hybrid versiyon da karşımıza çıkabilir. 48V batarya gücüyle bir elektrikli araç görebiliriz.

2019 SEAT Leon Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2019 SEAT Leon çıkış tarihi olarak 2019 yaz ayları belirtiliyor. Fiyat olarak ise 32000€ gibi bir söylenti dolaşıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir