GÜNCEL

2020 Tesla Pickup Geliyor!

2020 Tesla Pickup

2016 Ocak ayında Elon Musk tarafından verilen bir röportajda ileride bir kamyonet, pickup Tesla görebileceğimizi söylemişti. Nitekim gelen haberlere göre 2020 yılında Tesla Pickup ile yeni bir sıçrayış gerçekleştirecek.

SUV yani kamyonet tarzı araçlar sedan ve hatchback araçlara göre daha farklı meziyetler gerektiren ve daha çok emek isteyen işlemlerdir. Ancak Tesla bunun da üstesinden gelerek bir pickup üretip bunu piyasa sürmeyi planlıyor. Üretilecek bu pickupun en önemli özelliği ise bataryası olacak.

2020 Tesla Pickup Dış Görünüm

2020 Tesla Pickup Dış Görünüş

Yabancı kaynaklara göre Tesla’nın SUV versiyonu bilinen SUV’ların aksine farklı olacak. Yani asıl amacı yük olmayacak veya diğer araçlar kadar yük taşımayacak. Diğer taraftan görünümü ile de farklılaştırılmış bir araç olacak. Mesela çamurluk daha belirgin olacak ve alt tamponlar daha uzun bir konumda olacak.

Diğer taraftan Tesla Pickup dış görünüşte arka kapılar Falcon Wings tarzında farklı bir yapıda olacak. Üstte görebileceğiniz resimde bunu kanıtlar nitelikte. Ayrıca Honda Ridgeline tasarımı bu araç üzerinde etki bıraktığı da söyleniyor. Pencere etraflarında krom ekili olup, Tesla tasarımı olan yan aynalar da ekstra farklılık olacak.

2020 Tesla Pickup İç Tasarım

2020 Tesla Pickup İç Tasarım

Tesla’nın diğer araçları gibi Pickup modelinde de iç tasarım yüksek standartlara sahip olacak. Kalite seviyesi üst düzeyde olması beklenen iç tasarım dokunmatik ekranı ile süsleniyor. Sürücü bu ekran ile her türlü kontrolü sağlayabilecek. Yine ön camda görüldüğü gibi enteresan bir tasarım bizleri bekliyor.

2020 Tesla Pickup Motoru

Diğer Tesla modelleri gibi elektrikli olarak piyasaya sürülecek Tesla Pickup 60D tabanı ile gelecek. Diğer detaylar henüz belli olmadı.

2020 Tesla Pickup Fiyatı

Tesla Pickup Yan Görünüm

Tesla Pickup fiyatı net olmasa da minimum 50000$ olarak gözüküyor. Bu fiyat batarya seçeneklerine göre daha da artacak denilebilir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir