GÜNCEL

Dünyanın En Pahalı Otomobilleri

Dünyanın En Pahalı Otomobilleri

Dünyada o kadar çok ilgi çeken otomobil bulunmaktadır ki fiyatları da çoğu kişinin hayal edemeyeceği kadar yüksektir. Şimdi bu yazımızda dünyanın en pahalı otomobilleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Sanırım dünyanın en pahalı otomobili hangisi desem herkes Bugatti markasını söyleyecektir. Evet doğru, Bugatti en pahalı otomobillerden biridir. Gelin şimdi bu otomobillere bakalım.

1- BUGATTİ VEYRON SUPER SPORT

BUGATTİ VEYRON SUPER SPORT

Tam tamına 2.400.000$ karşılığında sahip olabileceğiniz bu araç Bugatti Veyron projesi ile üretilmiştir. Aynı zamanda fiyatının yanında dünyanın en hızlı 2. arabası ödülünü de sırtlanan bu araç 0-100km/saat arasını 2.5 saniyede tamamlamaktadır. Çılgınca değil mi? Ancak Aslan besleyen sütünü dert etmez tabiri tam bu araba için 100 km lik bir mesafede 78 litre yakıt yakmaktadır.

Maksimum Hızı:430 km/saat

2- PAGANİ ZONDA CİNQUE ROADSTER

PAGANİ ZONDA CİNQUE ROADSTER

Pagani zonda C12 F adını bile söylerken arkanızdan rüzgar uğultusu geliyor gibi değil mi? Bu araç öyle bir nama sahipki şu anda dünyanın en pahalı 2.arabası olarak kabul ediliyor.

Fiyatı tamı tamına 1.850.000$ bu araç özel üretimle pagani çalışanlarının sadece 5 adet ürettiği bir araçtır. Paganide ağırlık düşürülmesi için genelde karbon malzemeler kullanılmıştır. İç döşeme olaraksa istisnasız her yerinde 1. sınıf deri malzemeler kullanılmıştır. Sadece 5 adet olduğundan sahip olmayı bırakın sokakta bile görmeniz oldukça zordur.

Maksimum Hız:350km/saat

3- LAMBORGHİNİ REVENTON

LAMBORGHİNİ REVENTON

Dünyanın en pahalı arabası listemizin 3.sırasını Lamborghini Reventon almaktadır. Satış Fiyatı olarak 1.600.000$ karşımıza çıkan bu model 2008 yılında sadece 20 adet üretilmiştir. Bu araçta kullanılan motorun Lamborghini için bir diğer önemi ise kendi ürettikleri ilk motor olmasıdır.

Maksimum Hız: 340 km/saat

4- KOENİGSEGG AGERA R

KOENİGSEGG AGERA R

Dünyanın en pahalı 4.arabası olarak karşımıza çıkan  Koenigsegg Agera R 440km hızla dünyanın en hızlı arabası olduğunu ispatlamış ve kabul edilmiştir. Ancak bu hıza sadece bir çölde ulaşabilmiştir. Bu kadar hızlı giden bir aracın yakıt tüketimi de bir uçak kadar olacağından tam 120 litre yakıt deposu bulunmaktadır. Fiyatı ise 1.600.000 $ olarak belirlenmiştir.

Maksimum Hız: 440km/saat

5- MCLAREN F1

MCLAREN F1

Dünyanın en pahalı 5. aracı McLaren F1 ilk üretimine 1993 yılında üretilen McLaren F1 namını herkese kabul ettirmiştir ve halen dünyanın en iyi spor arabaları arasında yerini korumaktadır.Fiyatı ise 970.000$ olarak belirlenmiştir. Bu araç sadece 64 olarak üretilmiştir. Ancak bunların 42 tanesi çeşitli yarışlar için kullanılmıştır. Anlayacağınız sahip olmak isterseniz piyasa da sadece 22 tane mevcuttur.

Maksimum Hız:390 km/saat

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir