GÜNCEL

En Az Yakan Benzin ve Dizel Araçlar

Az Yakan Benzinli Arabalar

Günümüzde çoğu insan, en iyi modern arabaların hız dinamiği kadar minimum yakıt harcamasına sahip olması gerektiğine inanmaktadır. Yakıt fiyatları yükseklik tasarruf etme tercihi ortaya çıkarır. Ülkemizde yakıttan tasarruf, özellikle başka ülkelere göre daha değerlidir. Zaten, araç alıcıları güç ve hız özelliklerine değil, arabanın yakıt ekonomisine daha çok bakıyor.

Ekonomik otomobil seçimi kendini haklı kılıyor. Ayrıca ekonomik araçlar her zaman yavaş ve küçük anlamına gelmiyor. Önerilen ekonomik arabaları incelediğinizde bunu göreceksiniz. Peugeot, Opel, Volkswagen, KIA, Skoda, Renault, Ford, Seat markaları içinden seçim yapıldı. Bunların arasında, en ekonomik arabaların derecelendirmesini oluşturan on araba seçildi.

Az Yakan Benzinli Arabalar

Sizler için derlediğimiz az yakan benzinli arabalar listemize bakabilirsiniz.

Corsa

Opel Corsa

Bu, kompakt hatchback sınıfını temsil eden Opel’in beyni. Corsa, segmentinde karlılık açısından lider konumda bir araç. 100 kilometre yol için arabanın 2,6 litreye ihtiyacı var. Aynı zamanda CO2 emisyonu seviyesi sadece 85 g, bu da otomobilin mükemmel çevre dostu olduğunu göstermektedir.

Fabia

Skoda Fabia

İnanılmaz bir motordan oluşan bir Skoda ürünü. Greenline II denilen turbodiesel TDI hacmi 1,2 litredir. Skoda Fabia yüz kilometrede en fazla 4 litreye ihtiyaç duyuyor ve ortalaması 3,4 litre.

Rio

Kia Rio

Koreli üretici KIA gelen inanılmaz ekonomik bir araç. 2011 yılından beri, şirket yakıt tüketiminde öncü araçları üretti. Ancak Kia Rio 2016 sonlarında 1,1 litrelik 3 silindirli bir dizel motorla görünmesi iddialı oldu. 100 kilometreyi için 2.6 litreye ihtiyacı var.

Peugeot 208

Peugeot 208

En ekonomik otomobillerin ilk 10’undaki öncü Fransız firması var. 1.6 litrelik BlueHDI denen bir dizel motor hacmi ile donatılmış otomobil yakıt konusunda oldukça cimri.

Testler sırasında araç, 43 litre dizel yakıt ile 2150 km’den biraz fazla yol alıyor bu da sonuç olarak her 100 kilometre için ortalama tüketim 2,0 litredir.

Clio

Renault Clio

Başka bir Fransız arabası olan Clio ailesinin tüm üyeleri ekonomiktirler. İyi bir turbo motora sahip olan araç her 100 kilometrede 3.7 litre tüketiyor.

Ancak mühendislerin gurur duydukları gerçek nesne dizel motordu. 1,5 litrelik bir hacmiyle 2,6 litrelik yakıt harcıyor, 180 km / s hızlanıyor ve 12 saniye içinde 100 km / s ‘e çıkıyor.

Octavia

Skoda Octavia

Çek şirketi müşterileri güzel, pratik ve şimdi de ekonomik modellerle buluşturuyor. Evet, 1,6 TDI 110PS Greenline motoruyla Octavia dünyadaki en ekonomik araçlardan değil ancak büyük boyut ve kapasiteyi göz önüne alırsanız, maksimum hızı 197 km / saat 2,6 litreye kadar olan tüketim çok etkileyicidir.

Golf

Volkswagen Golf

Volkswagen olmadan, bu liste olmazdı. BlueMotion 1.4 TSI motorlu bir Golf 2,5-2,7 litre tüketir, 204 km / s hızlanır ve birçok bakımdan sınıfındaki rakiplerini geçer.

Fiesta

Ford Fiesta

Ford şirketi 1,6 litrelik TDCI motor hacmi olan Fiesta modeli ile bu sıralamaya girmiştir. Maliyeti 15 bin dolardan olan bu araçlar 3 veya 5 kapılıdır. En fazla 178 km / s maksimum hız ve 2.75 litre dizel yakıt tüketimi vardır.

Leon

Seat Leon

Leon Yukarıda bahsedilen VW Golf benzeri bir türdür. Sonuçta, Seat’ın sahibi de VW’dir. 1.6 litrelik TDI motoru ile Leon mükemmel yakıt oranlarını gösterir. 2.75 litre ortalaması ve CO2 emisyonlarının sürpriz tüketimi ile Seat kullanıcıları şaşırtır.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir