GÜNCEL

Etek Altı Ve Bel Altı Boyalı Araç Nedir Satın Alınır mı?

Günümüzde ülkemizde yaşanan ekonomik çalkantılardan dolayı sıfır araç fiyatları oldukça pahalanmış durumdadır. Bu sebepten dolayı araç sahibi olmak isteyen birçok kişi ikinci el araç piyasasından araç almaktadır. İkinci el araç almak isteyen kişiler ise ilk olarak aracın kazası olup olmadığına ve aracın boyalı olan kısımlarına bakmaktadır. Günümüzde bulunan her türlü iş alanının kendine has iş terimleri olduğu gibi ikinci el araç satışlarında da kendine has terimler kullanılmaktadır. İkinci el araç satışların da en çok kullanılan terimler ise etek altı boyalı araç ve bel altı boyalı araç terimleri kullanılmaktadır.  Ancak birçok kişi bu terimlerin ne anlama geldiğini bilmemektedir. İkinci el araç piyasasında kullanılan bu terimler araçların hasar durumlarına göre boyalı olan bölgeyi tanımlamaktadır.

Etek Altı Boyalı Araçlar

İkinci el araç ilanlarında bulunan etek altı boyalı olarak adlandırılan araçlar, aracın kapı çıtalarının bulunduğu yerden aşağısı komple boyalı olan araçlara etek altı boyalı araçlar denilmektedir. Etek altı boyalı araçlar genel olarak küçük çaplı kazalar sonucu oluşan çizilmeleri kapatmak amacı ile boyanmaktadır. Etek altı boyalı araçlar küçük çaplı kazalar geçirdiğinden dolayı almak isteyen kişiler için her hangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Bel Altı Boyalı Araçlar  

İkinci el araç ilanlarında görülen bir diğer terim olan bel altı boyalı araçlar, aracın tavan bölgesi hariç komple boyalı olan araçlara bel altı boyalı araçlar denilmektedir. Bel altı boyalı araçlar etek altı boyalı araçlara göre daha büyük kaza geçirdiğinden dolayı satın almadan önce aracı Ekspertiz den geçirerek aracın detaylı hasar raporunu almanız aracın büyük çaplı bir kaza geçirip geçirmediğini öğrenebilirsiniz.  Bu sebeplerden dolayı bel altı boyalı araçların alınması genel olarak çok fazla tercih edilmemektedir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir