GÜNCEL

Seat Leon Cupra 2018 Fiyatı ve Araç Özellikleri

Seat Leon Cupra 2018

Hatcback araba denildiğinde aklınıza gelen ilk marka özelliği taşıyan Seat Leon 2018 yılında Leon Cupra modelini piyasaya sürdü. Bu modelde Seat markasının segmentinde yeni ve güçlü versiyonlar göze çarpmaktadır. Önden çekişli olması ve direksiyon simidinde deri döşeme göze çarpan ilk değişiklikler olarak dikkat çeker. Dinamik tasarımını 2018’de de devam ettiren Seat Leon Cupra aerodinamik ve adaptif süspansiyon sistemi ile sürücülere eşsiz bir deneyim sözü vermektedir.

Seat Leon İle Devir Atladı

Seat Leon Cupra 2018 İç Görünüş

Seat markasının en güçlü modeli olarak gözümüze çarpan Leon Cupra 2018 yılında çıkardığı yeni modeline R alt başlığı ekledi. İlk aşamada sadece 799 adet üretilen Seat Leon Cupra, 6 ileri şanzıman ve 2.0 turbo benzin gücü ile sürücülere güçlü bir motor sunuyor. Seat Leon Cupra modelinde ön tampon da bazı değişiklikler meydana gelmiştir. Bu teşvikler ön tamponun karbon fiber ek alması, çamurlukların biraz daha geniş olması yan aynalar ve jantlara bakır renginin gelmiş olması gibi bir takım makyaj olarak nitelendirebileceğimiz özellikler olarak dikkat çekmektedir. İç dizaynında geldiğimizde deri koltuklar kokpitin görselleri ve bazı modellerde alcantara kumaş adı verilen ve sportif hatlara sahip döşemeler dikkat çekmektedir.

Seat Leon Cupra Dikkat Çekici Özellikleri Barındırıyor

Seat Leon Cupra modelinde dikkat çeken bir diğer özellik ise aracın boş ağırlığının 1395 kilogram kadar gelmesi olarak dikkat çekmektedir. Seat Leon’nun bu modeli 0-100 kilometreye 5.7 saniyede ulaşabiliyor olması da Cupra modelini diğer araçlardan ayıran bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Maksimum hız olarak ibresi 250 km/s aralığını göstermektedir. Seat Leon Cupra fiyatı 35.000 euro olarak tahmin edilmekte ve dikkat çekmektedir. Türk parası olarak değerlendirildiğinde yaklaşık olarak 140.000 lira civarına denk gelmektedir. Bu rakamlar henüz net değildir.

Seat Leon Cupra 2018 Arka Görünüş

Yarış arabası keyfini şehir içinde yaşamak isteyen ve bunu güçlü bir motor dikkat çekici bir iç ve dış dizayn ile birleştirmek isteyen sürücüleri tercih ettikleri ilk marka olarak hatchback kategorisinin en iddialı  aracı olarak karşımıza çıkar Seat Leon Cupra eşsiz bir sürüş deneyimi vaad etmesiyle 2018 yılında sıkça tercih edilecek gibi duruyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir