GÜNCEL

Tesla Model Y 2020 Özellikleri

Tesla Motors

Dünyanın en önemli bilim öncülerinden ve yenilikçi firmalarından olan Tesla, Elon Musk önderliğinde adım adım yürümeye devam ediyor. Tesla, henüz model 3’ü üretima almasa da şu sıralar da S3XY serisini tamamlamak üzere Tesla Model Y üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Henüz Model Y konusunda çok net bilgiler bulunmamakla birlikte 2017 yılında yapılan bir konferansta bir ön görüntü yayınlandı.

Model 3 için kullanılan platformlar tarafından desteklenecek olan Model Y, 2020 yılında piyasada olacak diyebiliriz. Model 3’e benzerliği ile dikkat çeken aynı zamanda Model S ve Model X‘in daha portatif bir hali ile alternatif olması beklenen ve yine Tesla’nın oto pilot özelliklerini sunması bekleniyor.

Tesla Model Y İç Görünüm

Tesla Model Y 2020 İç Görünüm

Yıllar geçtikçe, teknoloji ilerledikçe geçmişte olan hemen her şey bir bir geride kalıyor. Nitekim Model Y iç tasarım ile de Tesla, kendine yeni bir kapı açmış oluyor. Bununla birlikte yeni bir iç ön pano tasarımı ve yeni dış aydınlatması ile farklılıklar geliyor. Model X ile ortaya çıkan Falcon kapılar ile birlikte, ön görüntüde görünen yan kameraların ürün üretime geçene kadar üretilmesi umuluyor.

Bunların yanı sıra Wi-Fi hotspot ile birlikte oto pilot ve elektrikli camlar ortaya çıkıyor. Net bir bilgi olmamakla beraber yan görüş aynaları yerine yan görüş camları ve bu camların köşelerinde LED ekranlar ortaya çıkabilir.

Tesla Model Y 2020 Donanım Gücü

Tesla Model Y 2020 Donanım Gücü

Tesla Model Y, arkadan çekişli bir araç olması muhtemel. Tesla ile daha önce 75 kWh, 90 kWh veya 100 kWh’lik bataryalar görmüştük. Ancak bu yeni araç ile bunu saf dışı bırakabilirler. Yani daha büyük bir pil kullanımı görebiliriz.

Tesla Model Y 2020 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Tesla Model Y, için henüz net bir çıkış tarihi olmasa da en erken 2019 son çeyreği diyebiliriz. Bunun yanı sıra Tesla Model Y fiyatı ise 40000$ bir başlangıç fiyatı görebiliriz. Bu fiyatın 55000$’a kadar çıkması bekleniyor.

Tesla Model Y için ön sipariş tarihi 2019 yılı olarak görünüyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir