GÜNCEL

Tofaş 50 Yaşında

Fiat ve Koç A.Ş. ortaklığında temelleri atılmış olan Türk araba markası Tofaş; 50 yıllık deneyime sahip oldu. 50 yılı geride bırakmış olan Tofaş; Türk araba dünyasında adından söz ettirmeyi başaran ve günümüzde de hala konuşulmaya devam eden bir araba markası olarak dikkat çekmekte. Murat 124 ile başlayan serüvenine birçok farklı modeli sığdırmayı başarmış olan marka; başarılarla dolu 50 yılı geride bıraktı.

Türkiye devi bir sanayi kuruluşu olarak ön plana çıkan Tofaş; Murat 124 ile başlayan model üretiminde, Doblo, Egea, Fiorino, Murat 131 gibi farklı modelleri piyasaya sürerek dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. 50 yıllık geçmişi ile araba dünyasında yenilikler getiren bir Türk markası olarak ön plana çıkan Tofaş; son yıllarda üretim rekortmenleri arasında da yerini almayı bildi. Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan şirket olma özelliğine de sahip olan marka; Türkiye’de yaptığı satışlar bir yana dursun, 80 farklı ülkeye de ihraç yapmaktadır. Bu özelliği ve yıllık 450.000 araç üretim kapasitesi; Türkiye’nin dev sanayi kuruluşları arasında yer almasında önemli bir paya sahiptir.

FCA bünyesinde yer alan Fiat, Fiat Ticari, Alfa Romeo, Maserati, Ferrari ve Jeep markalarının Türkiye distribütörlüğünü de üstelenen Tofaş; gün geçtikçe kendisini geliştirmeyi ve sadece Türkiye’de değil, dünya çapında tanınmış bir marka olmayı da bilmiştir. 50 yılı başarılarla dolu olan marka; bir 50 yıl daha güzel başarılara imza atacak gibi duruyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir